0
0

معروف ترین عروسک های پولیشی دنیا

11 ارديبهشت 1398

عروسک های  پولیشی و پارچه ای در سال های اخیر مورد توجه رده سنی های مختلف مصرف کنندگان قرار گرفته و به دلیل بازار مصرف گسترده تر، نیاز به به محصول با کیفیت تر و با طراحی دقیق تر مدنظر تولیدکنندگان قرار گرفته است. عروسک های پولیشی و پارچه ای بار ها در کشور خودمان نیز مورد توجه عمومی قرار گرفته اند مانند عروسک هایی مثل : کلاه قرمزی و پسر خاله , جناب خان، شاسخین و ..

بر اساس یک تحقیق سطحی میتوان متوجه شد که بیشتر سهم تولید و ساخت عروسک ها در کشور چین صورت میگردد چه بسا طراحان عروسک های پولیشی و پارچه ای اغلب چینی نیستند وطراحی این محصولات بیشتر در کشورهای اروپایی صورت میگیرد . عروسک های پولیشی و پارچه ای به مانند لباس ها در تالار های مد عرضه میگردند و به همانگونه در ژورنالها و مجلات وابسته به مدهای روز ارائه می شوند . ژورنالها و سالن مدهای مربوط به کالای کودک از قبیل پوشاک و لوازم و تزیینات اتاق کودک پیشرو در این زمینه هستند . عروسک های پولیشی و پارچه ای در استفاده کردن از پارچه های اساندارد با رعایت مواردی از قبیل ضد حساسیت بودن و آنتی باکتریال بودن در حال پیرفت هستند.

عروسک های پولیشی و پارچه ای بار ها در کشور خودمان نیز مورد توجه عمومی قرار گرفته اند مانند عروسک هایی مثل : کلاه قرمزی و پسر خاله، جناب خان، شاسخین، فامیل دور و ...

 در کشور غربی این موارد بیشتر به چشم می خورد و از این توجه محققان و کارشناسان مربوط به کودکان استفاده بهینه نموده و به عنوان ابزار فرهنگی و آموزشی از عروسک ها استفاده می کنند . برند های معروف و پرفروش دنیا در زمینه تولید عروسک های پولیشی و پارچه ای به شرح زیر است:

برندهای معروف و پر فروش دنیا در زمینه عروسک پولیشی
برند توضیحات
جلی کت (jelly cat) از برند های انگلیسی تولید عروسک پولیشی که در سال 1999 کار خود را آغاز کرد و به سرعت در سرتاسر اروپا و امریکا و کانادا و هکچنین اسیا و استرالیا مورد توچه قرار گرفت . جلی کت با رویکرد طراحی با مزه حیواناتی از قبیل خرگوش و فیل و خرس و گربه و سگ و غیره رو جلو در حرکت است و محصولات جلی کت در فروشکاه های ایران تویلند قابل ارایه میباشد .
راس (russ) برند آلمانی تولید کننده عروسک های با طرح های حیوانات
نیچی (nici) برند آلمانی طراح و تولید کننده عروسک های پولیشی حیوانات
آرورا (arrora) برند فرانسوی طراحی و ساخت عروسک های پولیشی و پارچه ای
میتو و دوآیی (metoo-duoai) برند مشترک اروپایی و چینی طراح عروسکهای پولیشی و پارچه ای کودکان و نوزادان
لیتل کوکو(ltl coco) برند انگلیسی طراح و تولید عروسکها خواب و تزیینی
جویک (joyk) برند سوئدی تولید کننده عروسکهای کنشی و واکنشی
داگلاس (douglas) برند آمریکایی و چینی تولید کندده و طراح عروسم خرس های بزرگ
بیبی کت(baby cat)  برند امریکایی طراح و تولید کننده عروسک های نوزادی
تولو (tolo) برند چینی طراحی و تولید کندده عروسکهای نوزادی
لامازه (lamazeh) برند ایتالیایی و چینی طراح و تولید کننده عروسک های نوزادی و سیسمونی
ساسی (sassy) طراح و تولید کننده عروسک های نوزادی
گانز (ganz)  کمپانی کانادایی تو لید محصولات و عروسک پولیشی با وضوع حیوانات فانتزی و کلکسیونی . این شرکت توسط Samuel ganz  و پسران در سال 1950 تاسیس شد .
سایر برندهای مطرح

کمپانی های margareth steif , nici AG,sigikid و teddy heraman از برند های معروف طراحی و ساخت عروسکهای پولیشی  و خرس هاس بزرگ تدی

برند های ژاپنی : nakajima USA , brand x , sanrio , sekiguchi corp

برند های انگلیسی  : chad valley , j.k farlane , merrythought,teddy atelier starsberg

برندهای آمریکایی : andover bears , applause inc,budsieis,build a bear workshop ,bunnies by the bay , giant microbes,gund,ideal toy company,mery meyer corp,TY inc,vermount teddy bear company

 

 

 

منبع : ایران توی لند